1

Téma: Nová instalace PunBB 1.4

Jak provést novou instalaci PunBB 1.4?

Požadavky

• PHP 5.0 a vyšší

• MySQL 4.1.2 a vyšší nebo PostgreSQL 7.0 a vyšší nebo SQLite 2 či 3

Download
http://punbb.er.cz/download.php

Postup instalace

• Stáhněte si nejnovější verzi PunBB 1.4 připravenou pro české/slovenské prostřední - http://punbb.er.cz/download.php

• Nakopírujte všechny soubory do složky, kde chcete následně fórum mít například pomocí FTP (např. /home/user/neco.cz/forum/).

• Otevřete úvodní stránku fóra a následujte instrukce (jsou dostupné v českém či slovenském jazyce).

Po nastavení a instalaci požadovaných doplňků si užijte si Vaše nové fórum zdarma!

2

Re: Nová instalace PunBB 1.4

Ahoj,

mam problem u verze 1.4.1 s uploadem avataru.. pokazde se vypise hlaska, ze se jedna o neplatny soubor (ani jpg, ani png, ani gif) i kdyz je obrazek validni.  Chmod je nastaveny spravne a jinak vse ostatni funguje.. netusi nekdo cim by to mohlo byt a nebo kde by mohl byt problem? Diky.

3

Zkusil jsi .bmp?

4

Osobně jsem nahrál avatara v .png a bez problému. I ostatní uživatelé si zatím nestěžovali, že by jim to nešlo.

5

Ahoj všem,
PunBB se mi líbí ve své jednoduchosti, ale nelíbí se mi databáze které podporuje.
Do úvahy pro mne připadá MySQL, nicméně model MyIsam nepovažuji za databázi, ale za její atrapu.
Pokusil jsem proto o instalaci do Mysql+Innodb, ale skončil jsem s chybou.
Zkusil jsem i FluxBB a též neúspěšně, ale aspoň mi to chybu vypsalo:

6

...a zbytek příspěvku mi to neuložilo.
Tak nevím.

7

Dobrý den. Na jaký hosting chcete nainstalovat fórum?

8

Zajímavá otázka, ale já nepotřebuji žádný hosting, mám k dispozici celou infrastrukturu velké firmy.
...jak to souvisí s mým (neúplným) dotazem?

9

Dobrý den. Můžete popsat váš problém?

10

Já ale nemám žádný problém, problém má instalace PunBB do Mysql s databázovým modelem Innodb.
Proto mne zajímá, jestli se to už někomu povedlo.

11

Innodb nepoužívám. Používám freehosting Endora.cz kde je tato verze placená a program plus si budu kupovat až v 18ti. Takže nevím jestli se to tu někomu jinému povedlo. Nevím jestli vám tu někdo odepíše protože toto fórum je neaktivní.

12

Děkuji, aspoň nějaké informace. Nechápu, proč se stále tvrdošíjně používá nemocný model MyISAM i na něco jiného než na hraní...
Zkusím štěstí na na hlavním fóru.

13

Rádo se stalo smile.

14

Český i slovenský překlad pro verzi PunBB 1.4 lze nalézt v instalaci PunBB 1.4 na těchto stránkách ne samostatně. Můžete vše stáhnou ze stránky

15

Dobrý den.
Nejde mi normálně přidat téma (nereaguje na odpověď na otázku) a tak to zkusím zde.

Mám dva dotazy. Nejsem IT odborník a proto asi nebudu používat odborné výrazy. Mám PunBB 1.4.2. (fórum www.basaproradost.cz)

1) Při vkládání příspěvku se mi nezobrazují nad oknem ikony, jenom prázdná okénka. Někde jsem se dočet, že je to prostě chyba verze. Je tomu tak, nebo to lze napravit?

2) Potřeboval bych, aby se přiložené obrázky zobrazovaly jenom přihlášeným, registrovaným. Obrázky přidávám pomocí img a mezi hranaté závorky vložím odkaz na obrázek uložený na rajče.net. Je to možné?

16

O omezení pro zobrazení obrázků nevím, ale nechají se v administraci nastavit přístupová práva pro přístup do jednotlivých rubrik témat, tj. neregistrovaný si nic nepřečte a obrázky neuvidí.

17

Já už to vyřešil tak, že obrázky jsou "poškozené" vodotiskem a odkaz na čisté je jenom pro registrované, protže jsem zase potřeboval, aby se k textu dostali všichni. Ale trápí mě to, že se mi tam nezobrazují ty ikonky jako tady při přidávání příspěvku. Ale koukám že tady je to ve verzi 1.3.6 a já mám 1.4.2 a tam je prý nějaká chyba a nefunguje to, Zkoušel jsem i jiné vzhledy, to na to vliv nemá. No a jinde chybu najít neumím.

18

S verzí 1.4.2 nepomohu, čekám až na tu další (bude-li někdy).

19

Hledám, hledám, nenacházím. Dostal jsem na fórum informaci, že vyšla verze 1.4.3, ale ke stažení v češtině jsem ji nenašel. Ale hlavně mě zajímá, jak probíhá přechod a jaká je, zda nemá nějaké problémy a tak, nerad bych si celé fórum zhnojil.  U verze 1.4.2 mi vadilo, že se u

20

Jelikož verze 1.4.3 vyšla teprve včera, obávám se, že v ČR ji ještě nikdo nezkoušel, natož aby byl k dispozici český překlad.

21

Jsou již nějaké zkušenosti s verzí 1.4.4 v české kotlině?

22

Hlásím, že jsem verzi 1.4.4 nainstaloval, čeština bohatě stačí ta dřívější, bohužel jsem narazil na dílčí problémy, takže v této chvíli 1.4.4 ostatním nedoporučuji.