PunBB CZ a SK - support for Czech Republic and Slovakia česky po slovensky Logo PunBB

Česká a slovenská podpora pro PunBB fórum

Úvod O PunBB PunBB ke stažení Instalace Rozšíření Fórum podpory PunBB

Přechod na PunBB z jiných systémů (CMS software)

 

PunBB je velice kvalitní a rychlý nástroj pro fórum zdarma (v poslední době se stává téměř nejoblíbenějším) - více o PunBB čtete zde. Díky tomuto konvertoru lze na toto fórum snadno přejít (během chvíle) z Vašeho původního nástroje pro fórum bez ztráty dat!

 

Podporované nástroje, z kterých lze přejít na PunBB

Na PunBB lze přejít z těchto systémů pro fórum:

 

>> Invision Power Board 1.3

>> Invision Power Board 2.0

>> MiniBB 1.7d

>> phpBB 2.0

>> PHPNuke 7.4

>> vBulletin 3.0.0

>> YabbSE 1.5.5

>> SMF 1.0.5

>> SimpleBoard 1.7d

>> PHP-Fusion

 

U nástrojů jsou sice uvedeny verze, ovšem konvertor by měl správně fungovat i u ostatních verzí daných systémů. Verze, které jsou zde uvedeny, jsou verze, na kterých byl konvertor testován.

 

Jak na to...

Předem musíme uvést, že nijak neručíme za správnou funkci konvertoru a distancujeme se od případných Vám vzniklých škod (možná rizika odstraníte zálohováním dat). K problémům by však dojít nemělo...

  1. Stáhněte si nejnovější verzi PunBB a konvertoru zde.
  2. Nainstalujte PunBB (instalace popsána zde), tam kde fórum chcete mít. Zde nastává problém s umístěním fóra. Pokud PunBB nakopírujete přímo do fóra, kde máte původní fórum umístěno, dojde tak k přepsání některých souborů a v tuto chvíli až do dokončení konvertu nebude fórum na internetu funkční. Pokud chcete nejprve ozkoušet, zda konvert proběhne správně nainstalujte fórum do podadresáře (např. "http://www.něco.cz/nove/") nebo do jiného adresáře. Po dokončení kovertu můžete buď změnit nastavení subdomény na nový adresář nebo PunBB překopírovat do adresáře s původním fórem či problém řešit jinak. Nezapomeňte potom v administraci (v nastavení "Options") PunBB nastavit základní URL ("Base URL") a při kopírování do původního fóra nezapomeňte na nastavení chmod.
  3. Před zahájením konvertu nainstalujte všechny pluginy (viz Moduly a vzhledy), které chcete ve fóru používat. Pokud žádné instalovat nechcete, tento krok přeskočte. Vzhledy budete moci přidávat i poté, může pouze dojít ke komplikaci při přidávání některých modulů.
  4. Nyní nakopírujte konvertor (resp adresář "converters") do adresáře, kam jste PunBB nainstaloval.
  5. Spusťte konvertor - zadejte cestu k souboru "index.php" v adresáři "converters" ve Vašem prohlížeči (např. "http://www.neco.cz/converters/index.php" nebo "http://www.neco.cz/forum/converters/index.php" apod.).
  6. Nyní v konvertoru vyplňte požadované kolonky dle následují nápovědy. Hostname/username - pokud se k databázi hodláte připojovat přes stejného uživatele vyberte "Same host/user" (doporučené), pokud ne zatrhněte "Diferent host/user" (a dále postupujte dle příkazů). Dále vyberte v Convert forum, který nástroj pro fórum konvertujete (např. "PhpBB" apod.). Dále zvolte v Database databázi, ve které jsou uložena data původního fóra. Poté zvolte v Prefix předponu, kterou mají v této databázi názvy tabulek konvertovaného fóra (např. "phpbb_" apod.), pokud předponu nemají, ponechte prázdné. Pro potvrzení a zahájení konvertu klikněte na "Start converter".
  7. Nyní pokud proběhl konvert správně, fórum by již mělo být funkční. Nyní je ještě nutné nastavit administrátory (případně i moderátory - to však lez provést později). V PunBB administrators vyberte administrátora z převedených uživatelů (potvrdíte stisknutím "Add"). Můžete jich vybrat více, stejně jako můžete vybrat i několik moderátoru pomocí "PunBB moderators". Nepovedl-li se konvert, můžete se pokusit o opakování konvertu stisknutím "Restart".
  8. Po dokončení konvertu odstraňte konvertovací soubory (resp. složku "/converters") a pokud se tak nestalo, tak i původní tabulky v databázi.
  9. Na konec už pouze donastavte fórum v administraci (jazyk fóra,...) a fórum je kompletně hotové...

 

 

© Tomáš Martínek & www.er.cz (doména zdarma) 2007-2023 PunBB.er.cz