1

Téma: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

POZNÁMKA: Vytvořte zálohu adresáře vašeho současného fóra před započetím upgrade. Nezapomeňte také zálohovat vaší databázi fóra. Použijte nástroj mysqldump pro MySQL, pg_dump pro PostgreSQL. Pokud používáte SQLite, tak stačí vytvořit záložní kopii souboru databáze SQLite. Zálohovu databáze můžete také provést pomocí nástrojů pro správu jako MySQL Administrator, phpMyAdmin a phpPgAdmin.

UPOZORNĚNÍ: PunBB 1.4 nově vyžaduje PHP 5.0 a vyšší - ujistěte se, že na vašem webserveru je nainstalována požadovaná verze PHP (například pomocí funkce phpinfo() )

POSTUP UPGRADE (AKTUALIZACE)

  • Zapněte mód údržby v administraci fóra.

  • Vypněte všechny doplňky v administraci fóra.

  • Stáhněte si nejnovější revizi PunBB (pokud jste tak ještě neučinili) z http://punbb.er.cz/download.php . Rozbalte PunBB archiv do složky.

  • Nahraďte vaší starou složku s verzí 1.3 obsahem složky s verzí 1.4. Ujistěte se, že adresáře /cache, /img/avatars/ a /extensions mají právo zápisu (0777).

  • Vymažte obsah adresáře /cache (adresář samotný ponechte včetně práv zápisu 0777).

  • Spusťte db_update.php ze složky /admin vašeho fóra (např. otevřením vasestranky.cz/punbb/admin/db_update.php ve vašem prohlížeči). Postupujte podle pokynů.

  • Aktualizujte doplňky, tak aby byly kompatibilní s novou verzí fóra.

  • Zapněte aktualizované doplňky v administraci fóra.

  • Vypněte mód údržby v administraci fóra.

A nyní by měla být kompletní aktualizace hotova.

POZNÁMKA: V nové verzi PunBB 1.4 již není potřeba doplňěk pun_repository, protože instalace doplňků je součástí samotného PunBB. Proto ho doporučujeme vypnout nebo úplně odstranit.

TIP: Po instalaci vypněte přesměrování při zadávání příspěvku (nastavte 0).

Oficiální zástupce české a slovenské podpory PunBB, aneb jsme tu pro Vás...

2

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Udělal jsem to tak a zmizela mi grafika sad

PCTipy.net - moje fórum o počítačích

3

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Zkoušel jsem různě upravovat oprávnění a kopírovat a po nastavení přístupových práv na 777 všude kromě složky admin vče funguje. Je možné ještě někde oprávnění snížit?

PCTipy.net - moje fórum o počítačích

4

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Verze 1.4 nainstalována už na dvou diskusních fórech. Upgrade proběhl postupně z verze 1.2.22 hladce a zcela bez problémů. Akorát mi to hlásí, že je k dispozici nová verze 1.4.1 a nikde ji tady nemůžu najít.

Jinak ale díky, skvělá práce! wink

Never get too high; never get too low.
---
Montáž dveří a zárubní | Magazín Eurookna | Fórum Stars cz

5

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Verze 1.4.1 už je dostupná :-)

PCTipy.net - moje fórum o počítačích

6

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Už je dostupná i 1.4.2 smile

7 Naposledy upravil: Vojta7 (13.2.2012 14:17:12)

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Vím, už instaluji big_smile

PCTipy.net - moje fórum o počítačích

8

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Dobrý večer. Po upgrade z 1.3 na 1.4 som postupoval podľa inštrukcie. Všetko prebehlo v poriadku ale po dokončení mal som tam len jednu možnosť a to kliknúť na odkaz, ktorý ma chcel nasmerovať späť na moje forum, ale počítač mi hlási, že prebieha systémová údržba.

Je nejaká možnosť prihlásiť sa ako admin? Ako by som mohol odstrániť daný problém. Ďakujem.

9

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Máte-li možnost editovat záznamy v databázi, pak v tabulce punbb_config nalezněte záznam ('o_maintenance','1') a přepiště jej na ('o_maintenance','0'). Tím se režim údržby manuálně deaktivuje.

MoNaKo - MOdelařina NA KOleně s diskuzí na PunBB 1.4.4

10 Naposledy upravil: pvalen (12.3.2012 22:02:29)

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Dělal jsem upgrade z 1.4.1 na 1.4.2 Vše proběhlo v pořádku. Postupoval jsem dle návodu, ale když chci na konci vypnout režim údržby, tak mi naskočí bílá obrazovka (nebo Web nemůže zobrazit tuto stránku) a nic se neděje. Zkusil jsem tedy přímo v databázi nastavit ('o_maintenance','0') a stále nic. Také po kliku na Nastavení, Přílohy mi naskočí bílá obrazovka. Také mi nejde se odhlásit. Naskočí opět bílá obrazovka. Jak jsem zjistil, tak vše co souvisí se souborem settings.php. Zkusil jsem všechny soubory v adresáři admin znovu nakopírovat, ale výsledek je stejný. Když se na stránky podívám jiným prohlížečem, tak mi stále naskakuje stránka Údržba.

Děkuji za případnou radu co s tím.

11

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Tak jsem to dnes ráno zkusil znova a stále se dostanu jena stránku Údržba. Do administarce se už nedostanu, i když mám v databázi nastaveno ('o_maintenance','0')
Prosím o radu co s tím.
Děkuji

12

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Tak jsem znova nakopíroval všechny nové soubory 1.4.2 na server a už nevyskakuje stránka Údržba. Forum funguje.
ALE. Nejsem schopný se přihlásit do administarce. Když kliknu na Přihlásit nebo Registrace tak mi vyskočí bílá obrazovka nebo stránka s Web nemůže zobrazit tuto stránku (záleží na prohlížeči).
Poradí někdo?
Díky

13

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Mám obavu, že se přechod na tu novou verzi zkrátka nepodařil. Máte-li možnost vrátit se díky záloze o krok zpět, tak začněte odznova.

MoNaKo - MOdelařina NA KOleně s diskuzí na PunBB 1.4.4

14

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Takže jsem vše nakonec nahrál ze serveru na local a tím jsem zjistil, že jsem měl v extensions/pun_antispam/lang/Czech/pun_antispam.php o čárku méně ;-)
Proto to zhavarovalo vždy, když to systém chtěl načíst. A to se dělo právě vždy, když se spouštěl soubor settings.php (přihlášení apod.). Díky tomu, že je výpis chyb vypnut, tak se prostě nic nezobrazí. Což je dost matoucí.

15

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Dnes jsem chtěl vypnout jeden doplněk, ale místo toho se mi ukázalo toto oznámení:

Sorry! The page could not be loaded.

The file 'config.php' doesn't exist or is corrupt.
Please run install.php to install PunBB first.

config.php v kořenovém adresáři je, ale nejde otevřít. Dá se to opravit?

PCTipy.net - moje fórum o počítačích

16 Naposledy upravil: Vojta7 (21.3.2012 19:19:36)

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

A teď mi spadlo celé fórum, najednou mi zmizela část souborů sad Možná je to jen chyba na hostingu, ale, já jsem nic nemazal yikes
Po přeinstalování chyba v přílohách přetrvává.

PCTipy.net - moje fórum o počítačích

17 Naposledy upravil: pvalen (21.3.2012 19:58:26)

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Pokud pro přílohy používáš doplněk "pun_attachment", tak se mi stalo totéž.
A jak jsem pak zjistil, při upgrade, dojde k přepsání adresáře "attachments" a tím jdou všechny přílohy do háje sad

18

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Nevíš, jestli přílohy umožňuje i nějaký jiný doplněk?

PCTipy.net - moje fórum o počítačích

19

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Nevím. Nehledal jsem jiný. Používám dál

20

Re: Upgrade na verzi 1.4 z starších verzí 1.3

Nice post. I like it. Thanks for sharing these information. Keep it up.

eshall