1

Téma: Music

Ahoj,
šla by nějak do pozadí dát hudba, aby hrála?

2 Naposledy upravil: speedi (5.3.2008 20:49:53)

Re: Music

tím budeš jen trápit lidi kteří mají pomalé připojení...ale určitě na to je nějáký script který hodíš do headeru...

Zvuk na pozadí -- bgsound

Dnešní nejčastější použití zvuku na stránkách je využitím tagu <bgsound>. Jedná se o nestandardní HTML tag, který zavedla firma Microsoft do svého prohlížeče Internet Explorer 3 a od té doby to nabývá na popularitě. Zapisuje se do hlavičky souboru:

<bgsound src="soubor.mid" loop="-1">

V Internet Exploreru bude taková stránka přehrávat zvuk ze souboru soubor.mid. Bude jej přehrávat nepřetržitě, protože loop je nastaveno na mínus jedna, což v tomto případě znamená nekonečno. Dá se to samozřejmě nastavit třeba na 3, pak se to bude přehrávat třikrát.

Pokud vím, bgsound může přehrávat soubory typu wav, mid, au. Prý zvládá i mp3, ale jde o to, jak brzo to začne přehrávat, protože to napřed musí celé stáhnout.

Uživatel může přehrávání zastavit stisknutím klávesy escape nebo stop v prohlížeči (ale lidé nevědí, že to jde).
Problémy řešení bgsound

Nevýhodou tagu bgsound je jeho nestandardnost, z čehož vyplývá nepodpora v prohlížečích Netscape, Mozilla a dalších. Prostě to nehraje.

Další úskalí jsem zaznamenal, když jsem se snažil přihrávaný zvuk kontrolovat pomocí JavaScriptu. Prý jde do tagu bgsound přidat atribut id a pak to má metody stop() a play(). Mně to nějak nechodilo.

Podle častých dotazů usuzuji, že autorům nejvíce vadí, že se přehrávání zastaví, když se opustí stránka, to se dá částečně řešit.